TECHNOLOGIA
Większość ludzi rozumie pojęcie technologii, jako urządzenia nas otaczające. Telefony, komputery, samochody, satelity czy sterowniki – wszystko to powstaje dzięki technologii. My w TARVIS technologią nazywamy przepis na przeprowadzenie jakiegoś procesu w przemyśle. Nie ważne czy chodzi o wyprodukowanie mebli, pomalowanie ogrodzenia, czy sortowanie klocków.
Każdy z procesów przemysłowych potrzebuje jasnych instrukcji na temat tego, co jak i kiedy wykonać. Przed przystąpieniem do prac projektowych staramy się poznać cały proces, by móc świadomie podejść do możliwych problemów.
AUTOMATYKA
Przemysł automatyzuje się na potęgę i trudno się temu dziwić. Automatyzacja likwiduje lub przynajmniej minimalizuje skutki błędów pracowników, zwiększa wydajność i zapewnia bezpieczeństwo. Od samego początku istnienia firmy, skupiamy się na budowie niezawodnych systemów automatyki przemysłowej.
Realizujemy projekty od pomysłu, przez projektowanie, budowę na szkoleniach kadry pracowniczej kończąc. Współpracujemy również z innymi firmami budującymi maszyny, dostarczając szafy sterownicze i oprogramowanie do sterowników.
ROBOTYKA
Kwintesencją tego czym automatyka jest – są roboty. Urządzenia które są w stanie pracować w trudnych warunkach, bez przerw i przy zgaszonym świetle 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Nie biorą zwolnień ani urlopów, a na dodatek przekwalifikowanie robota na inne stanowisko nie wymaga długiego szkolenia.
To sprawia, że robotyzacja nie zwalnia, a my popieramy ten trend. Nie zajmujemy się sprzedażą robotów, ale tworzymy całe stanowiska które je wykorzystują. Integrujemy także sterowanie robotów z resztą maszyn w ciągach technologicznych, by obsługiwać całość z jednego ekranu.
WIZUALIZACJA
Wizualizacja danych procesowych w dobie Industry 4.0 jest czymś nieodzownym, ale każdy chce wizualizować coś innego – jeden chce wiedzieć w czasie rzeczywistym czy maszyny pracują i z jaką wydajnością, inny chce znać genealogię produktu, a kolejny chce wiedzieć ile czasu pracownicy przeznaczają na pracę, a ile na bezczynność.
Zależnie od potrzeb – nasze systemy mogą eksportować dane na podstawie szablonu do serwera MES, tworzyć raporty w chmurze, czy wyświetlać wizualizację dostępną przez przeglądarkę internetową bez dostępu do Internetu. Każdemu według potrzeb.
INTEGRACJA
Integracja to ładne słowo wymyślone przez automatyków, żeby nie musieli tłumaczyć co jak robią. Wiele zastanych u naszych klientów maszyn, szczególnie przebudowywanych w trakcie ich „życia” cierpi na zbyt dużą ilość przycisków i ekranów w porównaniu do ilości funkcji które mają realizować.
My podchodzimy do sprawy inaczej. Dla nas integracja, to takie wdrożenie nowych elementów do istniejących subsystemów, by modernizacja była nieodróżnialna od fabrycznej instalacji czy funkcjonalności.
SERWIS
Nic tak nie pozwala na poznanie technologii jak serwisowanie ciągu produkcyjnego. Nic nie wzmaga przywiązania do detali w trakcie projektowania niż konieczność rozłożenia całej maszyny by wymienić jedną baterię czy śrubkę. Parafrazując Solona – „doświadczenie to suma błędów które zrozumieliśmy”.
Podejmujemy się serwisu czy naprawy każdej maszyny. Wielkość i poziom skomplikowania nie ma znaczenia, o ile dostępna jest dokumentacja. Jeśli jej nie ma – stworzymy, Jeśli jakaś część nie jest już produkowana – dorobimy. Jeśli producent nie dostarczył programu – napiszemy. Nic nie jest niemożliwe.
SERWIS 24/7
Nasz serwis jest do dyspozycji 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, dostosowujemy się do planów produkcyjnych.
NASZ ZESPÓŁ
Karol Kwiatek
Młodszy specjalista ds. serwisu
Z wykształcenia - technik informatyk. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie serwisu sprzętu gospodarstwa domowego, komputerowego oraz telekomunikacyjnego (GSM). Zainteresowanie branżowe to przede wszystkim sprawienie żeby niedziałające - zadziałało. Prywatnie natomiast pasjonat mechaniki, informatyki oraz motoryzacji.
Bartosz Jastrzębski
Młodszy specjalista ds. serwisu.
Student Wrocławskiej Akademii Biznesu na kierunku zarządzanie. Z wykształcenia - technik mechatronik. Do zainteresowań branżowych należy m.in. rysunek techniczny, składanie szaf sterowniczych i poranna kawa. Prywatnie kibic piłki nożnej, hobbystycznie zawodnik w miejskim klubie sportowym.
Mariusz Wróbel
Specjalista ds. budowy maszyn
Z wykształcenia - technik mechatronik. Od kilkunastu lat zawodowy spawacz, Doświadczenie w jego przypadku jest zrodzone z pasji. Branżowym zainteresowaniem jest metaloplastyka, a prywatnie interesuje się modelarstwem i geografią.
Michał Adamczewski
Konstruktor
Absolwent wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej, od 2015 roku zawodowy konstruktor maszyn. Do zainteresowań branżowych należą modelowanie 3D, obliczenia wytrzymałościowe, projektowanie dużych konstrukcji mechanicznych. Prywatnie pasjonat broni, zagorzały fan fantastyki, gier oraz kibic żużla.
Janusz Korzeniak
Inżynier projektu
Absolwent wydziału Informatyki i Automatyki uniwersytetu Zielonogórskiego. Współzałożyciel TARVIS. Główne zainteresowania branżowe to programowanie i projektowanie graficznych interfejsów użytkownika i optymalizacja procesów. Prywatnie fan motoryzacji, beletrystyki i broni.
Bartłomiej Bernacki
Inżynier projektu
Absolwent wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Współzałożyciel TARVIS. Główne zainteresowania branżowe to projektowanie systemów automatyki, układy napędowe, bezpieczeństwo maszyn. Prywatnie entuzjasta historii, wojskowości oraz podróży.